Randevu ve bilgi için haftanın her günü 09:00 - 22:00
Saatleri arasında +90 506 705 37 96 numaralı sabit hattan bizi arayabilirsiniz.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genetik estetik ameliyatı, genital bölgede mevcut olan kusurların yok edilmesini hedefler. Günümüzde buna yönelik olarak farklı işlemler yapılmaktadır;

 1. Labioplasti
 2. Vajina daraltma ameliyatı
 3. Perineoplasti
 4. Hudoplasti
 5. Vulva augmentasyon
 6. Genital PRP
 7. G noktası büyütme

Bunların hepsi hastalara özel bir şekilde planlanarak yapılır. Fiyatları bu bakımdan standart olmayıp değişkenlik gösterir. Dr. Nazlı Korkmaz, genital bölge operasyonlarını profesyonel bir şekilde gerçekleştirir.

Labioplasti

Labioplasti ameliyatı, genital estetik ameliyatları arasında en sık yapılardan biridir. Hem iç dudak hem de dış dudak estetiği şeklinde yapılır. Lakin çoklukla iç dudak estetiğine yönelik olarak yapılır.  Labio Minoplasti olarak da bilinir.  

İşlemler esnasında sarkık, normalden, kırışık, uzun, kalın ve koyu renkli dudaklar kesilir. Böylece estetik görünüm düzeltilebilir. Özellikle sarkık olması şu gibi problemlere neden olabilir;

 1. Psikolojik sorunlar
 2. Utanma
 3. Özgüven eksikliği
 4. Cinsel sorunlar
 5. Tayt, mayo ve bikini giyilememesi
 6. Dar kıyafetlerin giyilememesi
 7. İdrar yapma problemleri

Labioplasti ameliyatı tüm bunlara çözüm getirir.

Cerrahi Olarak Vajina Daraltma Ameliyatı

Cerrahi olarak vajina daraltma operasyonu genital estetik ameliyatı seçenekleri arasındadır. Vajina bölgesinde farklı etmenlere bağlı olarak genişleme, esneme yaşanabilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. Yaşlanma
 2. Menopoz
 3. Doğum
 4. Sık cinsel ilişki
 5. Kürtaj

Vajinoplasti işlemlerinde cerrahi olarak daraltılması, böylece tekrar dar ve sıkı bir hale getirilmesi amaçlanır.

Perineoplasti

Perineoplasti, genital estetik ameliyatı türlerinden bir tanesidir. Perine, anüs ile vajina arasında kalan yerdir. Doğum sırasında yapılan kesiler ya da bölgede cilt katlanması ve sarkmaları, deformasyona sebep olabilir.

Perineoplasti de bu gibi durumlara karşı çözüm sunmak için yapılır. Uzman hekimin uygun görmesi halinde, deformasyon sebebi ne olursa olsun çözüm bulunabilmektedir. Özellikle evde doğum ya da zorlu doğumlarda, enfeksiyonlarda sıklıkla uygulanan bir yöntemdir.

Klitoral Hudoplasti

Klitoral Hudoplasti genital estetik ameliyatı uygulamaları arasındadır. Vuvanın tepesinde yer alan klitoris bezinin üstünü örten cilt üzerinde yapılır. Her ne kadar klitoris bir yumru gibi görülse askında sinirleri vajinaya doğru uzanır.

Klitoral Hudoplasti de bir küçültme ameliyatıdır. Aynı zamanda hoodektomi ya da klitoropeksi olarak da adlandırılır. Operasyon esnasında klitorisi örten ciltteki fazlalığı oluşturan sarkık ciltlerin boyutu azaltılır.

Böylece estetik olarak bölge iyileştirilerek, dış genital bölge ile orantılı bir hale gerilir. Uygulama ortalama 1 saat sürmekte olup iyileşme süresi 15 günü kapsar. Sedasyon ya da lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı ve acı olmadan tamamlanabilir.

Vulva Augmentasyon

Vulva Augmentasyon genital estetik ameliyatı arasında yapılan işlemlerden bir tanesidir.  Büyük dudaklar ve mons pubis bölgesinin düzlüğünden ya da inceliğinden şikayet eden hastalara, yağ enjeksiyonu yapılır.

Alınan yağlar kişinin karın, kalça ya da uygun farklı bir bölgesinden alınır. Sedasyon ile yapılabilmekte olup yaklaşık olarak 1 saat sürer. Ancak duruma göre lokal anestezi de uygulanabilir. İyileşme süresi çok kısa olup birinci günden itibaren günlük hayata dönülebilir.

Böylece enjeksiyon yapılan bölgede düzlük, buruşukluk görünümleri ortadan kaldırılabilir. Z kalan bir ameliyat olmayıp dikiş, kesi izi de yoktur. Operasyon ardından sonuçlar, 1 ay sonraya kadar alınabilir. Yağların yüzde 40-50 oranı, 6 ayın sonunda hayat boyu kalıcıdır.

Genital PRP

Genital PRP, kadınlarda genital estetik ameliyatı seçeneklerinden bir diğeridir. Ameliyatsız bir uygulama olup genital bölgeyi gençleştirmek, fonksiyonları ve görünümü iyileştirmek amaçlanır. Kök hücrelerin çoğalmasını, daha genç doku büyümesini sağlar.

Vakina ve klitorisin üst duvarında Trombositten Zengin Plazma, yani PRP enjeksiyonu yapılır. Böylece elastin ve kolajen üretimi sağlanarak, dokular da gençleşir. Bu sayede cinsel ilişkiden daha fazla zevk almak mümkündür. Aynı zamanda hafif düzeydeki idrar kaçırma sorunları da tedavi edilebilir.

Dış genital bölgenin renginin açılması, vulva derisinin sıkılaşması, klitoris hassasiyetinin artması ve orgazm problemlerinin çözülmesi de mümkündür. Uygulama, kişinin kendisinden alınan kan kullanılarak gerçekleştirilir.

Kan alınması ardından özel bir işlemden geçirilmekte, böylece zengin bir plazma elde edilir. İçinde büyüme faktörleri ve protein vardır. İşlem sayesinde ciltte yeni hücre oluşumu da tetiklenir.

G Noktası Büyütme

G noktası büyütme, aynı zamanda G Shot olarak da bilinir. Burada vajen ön duvarında yer alan dolgu maddesi enjekte edilerek büyütülür. Böylece daha hassas ve kolay uyarılabilir hale gelir. Lokal anestezi ile birlikte yapıldığı için ağrı ve acı yer almamaktadır. Günübirlik yapılabildiği için oldukça pratiktir.  

Uygulamanın amacı cinsel birliktelik esnasında uyarılmanın ve hazın arttırılmasıdır. Özellikle orgazm problemi olan kadınlar için düşünülebilir.

Lakin uygulama öncesinde hastalar muayene edilmekte, buna göre uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Hayatında hiçbir durumda orgazm yaşayamayan hastalarda gerçekleştirilmemelidir. Ayrıca,

 1. Hamilelere,
 2. Hyaluronik aside alerjisi olanlara,
 3. İleri seviyede vajinal genişliği olan kadınlara yapılmamalıdır.

Bununla birlikte G Shot için engel bir durum varsa bile doktorunuz tarafından farklı uygulamalar tavsiye edilir.

G Shot fiyatları standart olmayıp kullanılan hyaluronik aside ve miktarına göre değişir. Her hastada farklı ölçüler kullanılabileceği için ücretler de farklılaşır. Eğer genital bölgenizden memnun değilseniz, Dr. Nazlı Korkmaz sadece sizin için özel olarak planlanan estetik çözümleri sunar.

 

Genetik estetik ameliyatları, genellikle doğum yapmış olan bayanların doğumdan sonra genital bölgede bulunan organlarının görünümünü iyileştirmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Doğum yapma dışında farklı boyut ve şekilde olan genital organlara da uygulanabilir. Genital estetik ameliyatlarının amacı doğumdan sonra ya da farklı sebeplerden dolayı oluşan tahribatın verdiği hoşnutsuzluğun yok edilmesi ve kişinin psikolojik olarak kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktır.

Bu tür genital estetik ameliyatları cinsel ilişkiden haz alma ve estetik görüntü açısından oldukça önemlidir. Ancak genital bölge estetik ameliyatı mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bu tür estetik operasyon yaptıran bayanlar kısa bir süre sonra sosyal hayata dönebilirler. 

Genetik Estetik Ameliyatlarının Çeşitleri

Genital estetik ameliyatları genellikle özel hastane ve muayenehanelerde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Ameliyat esnasında hasta tamamen değil lokal olarak uyuşturulur. Genetik estetik ameliyatlarının çeşitlerine baktığımızda Himenoplasti çeşidi herhangi bir fiziksel darbeye maruz kalma sonucunda zarar görmüş olan kızlık zarı denilen bölgenin onarılması için yapılan cerrahi operasyondur.

Labioplasti estetik ameliyatı ise genital bölgedeki iç dudaklar ve dış dudakların küçültülmesi bir nevi gençleştirilmesidir. Bu bölgedeki dudaklar zamanla cinsel ilişki sırasında zorluklar oluştururken spor aktivitelerde hijyeni sağlayamaz bu gibi durumlarda genetik estetik ameliyatı gerçekleştirilebilir. Ayrıca esneklik kaybı oluşmuş normalden büyük vajinal dudaklarda doku kaybı yaşandığında bu tür ameliyatların yapılması uzmanlar tarafından önerilir.

Vajina Daraltma ve Perineoplasti Ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatı normal doğum, menapoz, kürtaj, cinsel ilişki ve yaşlanmadan oluşan durumlardan dolayı genişleyip esneme olabilir. Bu gibi durumlarda kişinin cinsel ilişkiden haz alamama gibi durumları ortadan kaldırmak için vajinanın sık ve dar hale getirilmesini amaçlayan ameliyat türüdür.

Perineoplasti ameliyatı ise anüs ile vajina arasında kalan kısmın normal doğum sırasında herhangi bir zor doğum esnasından atılan kesiğin, bu bölgenin sarkması veya deformasyona uğraması sonucunda yapılan ameliyattır. Perineoplasti ameliyatı bu bölgedeki doğum dikiş izlerini yok ederken, oluşan sarkma ya da cilt fazlalıklarının alınmasını sağlamaktadır. Perineoplasti ameliyatları genellikle doğumdan sonra aşırı dericede yırtık oluşmuş hastalara uygulanır. 

Kasık Kaldırma ve Kliteroplasti Ameliyatları

Vajina bölgesinde bulunan klitoral başlık denilen alan kadınların uyarıcı, uyandırıcı ve hassas erektil dokusudur. Zamanla bu doku birçok sebepten dolayı genişlemiş veya büyümüş olabilir. Klitoral başlığın olduğu bölgedeki klitoral örtüsünün genişlemesi ve büyümesi cinsel ilişki sırasında kadınların haz almamasını sağlamaktadır. Klitoral başlığın büyük olması mayo giyildiğinde de rahatsız edebilir.

Bu gibi durumlarda klitoral başlığın küçültülmesine yönelik estetik ameliyat gerekmektedir. Kasık kaldırma ise kadınların yaşlılığa ve doğuma bağlı olarak genital bölgenin üzerinde bulunan kasık kemiğin yumuşak dokunun büyümesi ile oluşan fazlalığı alma ameliyatıdır. Bu ameliyatta fazla yağlar liposuction ile çıkartılarak estetik görünüm vermek için kasık istenilen ölçüde kaldırılır.

Genital Estetik Ameliyatlarında Lazer Kullanımı ve İyileşme Süreci

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son yıllarda klasik ameliyatlara kıyasa lazerle yapılan estetik ameliyatlar daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Lazerle estetik ameliyatlarda en sık kullanılan ise karbondioksit lazerlerdir. Vajina daraltma, idrar kaçırma, genital bölgede renk açma, sıkılaştırma, dolgunluk gibi birçok işlem artık lazer ile yapılabilmektedir.

Genital bölgede yapılan estetik ameliyatların iyileşme süreci yaklaşık 1 ila 4 haftadır.  Klasik ameliyat esnasında yapılan dikişler genellikle tamamen iyileşir ve iz kalmaz. Ancak lazer ile yapılan ameliyatlarda bu süre daha kısadır. Ameliyat yapılan kişi birkaç gün içinde normal hayatına dönebilir. Ancak nadiren de olsa beklenmeyen bir durum görüldüğünde mutlaka doktoruna başvurması gerekebilir

 

Hizmetlerimiz

Copyright © Telif Hakkı 2022 Tüm Hakları Saklıdır. | Turkuvazsoft SEO Hizmeti

Telefon Whatsapp Randevu Online Görüşme
Whatsapp Telefon