Randevu ve bilgi için haftanın her günü 09:00 - 22:00
Saatleri arasında +90 506 705 37 96 numaralı sabit hattan bizi arayabilirsiniz.

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Konu

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Konu

Genital estetik son zamanlarda kadınların sıklıkla yararlandığı yöntemler arasında yer alır. Kimi zaman fiziksel olarak sorun yaşamaya sebep olan kimi zaman da bayanların sadece psikolojik açıdan olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzlukların giderilmesi amacı ile gerçekleştirilen genital estetik yöntemlerde yüz güldüren sonuçlar elde ediliyor.

Genital Estetik Uygulamasına Neden İhtiyaç Duyulur?

Genital estetik hastanın ihtiyaç ve beklentileri ve şikâyetleri göz önüne alınarak yapılan bir yöntemdir. Bu yöntem de sorunun giderilmesini sağlayan girişimler pek çok zaman hastalarının cinsel yaşam konforunu tekrardan kazanmasına da imkân sağlıyor. Bu cerrahi girişimler arasında en çok tercih edilenlerden biride labioplastidir.

Genital Estetik’te Labioplasti Operasyonu Nedir?

Labioplasti vajinada bulunan dış ve iç kısmın daha estetik bir görünüm kazandırmak nedeni ile gerçekleştirilen bir operasyondur. İç kısımda bulunan dudaklar, dış dudakların hemen alt kısmında yer alır. Dışarıdan görünmeyen kan damarı ve sinir ucu yönünden zengin olan nemli dokulardır. İç ve dış dudaklar iki tanedir ve klitorisin hemen üzerinde birleşir.

Genellikle dış dudaklar bacaklar kapalı konumda iken iç dudakları kapatır. Fakat kimi zaman iç dudaklarda sarkık veya asimetrik bir görünümde olabilir. Durum böyle ile iç dudaklar dışarıdan bakıldığında dış dudakların altındaymış gibi görünür. Bu aşamada devreye labioplasti ameliyatı girer.

Genital Estetik Yöntemleri Faydalı mıdır?

Sarkık olan iç dudaklar bayanlar için sadece psikolojik açıdan değil fiziksel açıdan da rahatsız edici bir durumdur. Sürtünme sebebiyle çeşitli rahatsızlıklar yaşanabilir ve aynı zamanda bayanlar bu sorun sebebiyle dar kıyafet giymeme gibi sorunlarda yaşar. Özel hayatları içerisinde özgüven sorunları gibi problemlerde yaşayan kadınlar tercihlerini genital estetik yönteminden yana kullanabiliyor.

Genital Estetik Labioplasti Ameliyatı Ne Şekilde Yapılır?

Cerrahi girişim genel anestezi altında gerçekleştirildiği için hastanın herhangi bir acı veya ağrı hissetmesi söz konusu değildir. Labioplasti operasyonunda fazla doku çıkarılır iç dudaklara daha simetrik ve estetik yönden düzgün bir görünüm kazandırır. İyileşme zamanı hasta açısından oldukça rahat geçer.

Genital Estetik Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu zaman zarfında enfeksiyon riskine karşı havuz, deniz, sauna ve hamam gibi ortak alanlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca hastaya antibiyotik ilaç da reçete edilir. Hastaların bu operasyon için tercihinin deneyimde doktorlardan yana kullanmasında fayda vardır. Bu şekilde gülümseten sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Genetik Estetik Uygulamalarından Vajinoplasti Operasyonu Nedir?

Vajinoplasti de çoğunlukla yapılan operasyonlar içinde yer alır. Farklı sebeplere bağlı olarak vajina genişlemesi sorunu yaşayan bayanlar için uygulanan bu operasyon vajinaya daha dar bir forum kazandırır. Bu sebeple söz konusu ameliyat halk arasında vajina daraltma operasyonu olarak bilinir. Çok zor gerçekleşmiş doğumlar çok sayıda doğum yapmak ya da yaş ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı vajina genişlemesi sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu da bazı olumsuzlukları beraberinde getiriyor.

Vijinoplasti ve Labioplasti Aynı Anda Yapılabilir mi?

Cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi gibi sorunlar olabilir. Bu da bayanlarda cinsel isteksizlik gibi yaşam kalitesini düşüren problemlerin yaşanmasına sebep oluyor. Bahsi geçen bu operasyon ile labioplasti ameliyatının da aynı seansta yapılması mümkündür.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Şekilde Yapılır?

Vajina daraltılması için yapılan bu ameliyat öncesinde hastaya genel anestezi verilir. Genel anestezi alan hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissi duymaz. Operasyon esnasında vajina 3 ya da 4 santim daralır. Fazla olan doku kesi yolu ile alınır ve sonrasında dikiş uygulaması yapılır.

Genital Vajinoplastil Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bedende kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığı için hastanın daha sonra dikiş aldırma gibi bir sorunu olmaz. İyileşme zamanı hastadan hastaya değişir fakat muayenehane istirahat gerektirmeyen bir ameliyat olduğunu belirtmekte fayda vardır. Hasta aynı gün bir müddet hastanede gözetim altında kaldıktan sonra taburcu ediliyor

Hizmetlerimiz

Copyright © Telif Hakkı 2022 Tüm Hakları Saklıdır. | Turkuvazsoft SEO Hizmeti

Telefon Whatsapp Randevu Online Görüşme
Whatsapp Telefon