Randevu ve bilgi için haftanın her günü 09:00 - 22:00
Saatleri arasında +90 506 705 37 96 numaralı sabit hattan bizi arayabilirsiniz.

İstanbul Kürtaj Fiyatlari

İstanbul Kürtaj Fiyatlari

Kürtaj operasyonu bebek-çocuk aldırma gibi isimlendirilirken, yapılan operasyonun esası cenin olma aşamasına başlayan bebeğin, tıbbi yöntemler ile alınması ve hamileliğe son verilmesi işlemidir. Kürtaj işleminde kimliğiniz kesinlikle gizli tutulmaktadır. Ayrıca bilgileriniz T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliğinin,  23420 maddeleri uyarınca  başkası ile paylaşılmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli durum; ülkemiz de gebeliğin yasal kürtaj süresi olan 10 haftayı geçmemiş olmasıdır. 

Dünya genelinde birçok insan istenmeyen gebelik sonrası kürtaja başvurur. İstenmeyen gebeliği sonlandırmanın birçok yöntemi vardır. Kürtaj bu yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Bununla beraber İstanbul’da yaşayan bireyler İstanbul Kürtaj fiyatları ile ilgili araştırmalar yapar. Kürtaja başvuranların birden çok sebebi olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir problem ile karşılaşmadan hijyenik bir alanda kürtaj yapılmasıdır. Bu noktada tercih edeceğiniz sağlık kuruluşu ve doktoru iyi seçmeniz gerekiyor.

Fiyat, kürtaj ile ilgili parametreler arasında en önemlilerdendir. Fakat yalnızca fiyat dahilinde bir doktor ya da sağlık kuruluşu tercih etmeniz doğru olmayacak. Neticede kürtaj son derece hassasiyet gösterilmesi gereken bir operasyondur. Bu noktada tüm parametreleri göz önünde bulundurarak adım atmakta fayda var. Doktor kalitesinden kullanılacak olan ekipmanlara kadar birçok durum özenle incelenmeli ve verilecek karar buna göre verilmeli.

İstanbul Özel Hastanelerde Kürtaj Fiyatları Nedir?

Kürtaj yaptırmayı düşünen bireyler İstanbul özel hastanelerde kürtaj fiyatları nedir sorusunun yanıtını bir hayli merak eder. Gebeliğini sonlandırmak isteyen bireyler hem devlet hem de özel hastaneleri tercih ederek operasyonu gerçekleştirirler. Özel hastaneden hizmet almak isteyen bireyler, hangi hastane ve doktoru tercih etmeleri konusunda araştırmalar yaparlar. Belli bir ücret aralığında olan özel hastanelerin kaliteli doktor ve ekipmanları büyük oranda tercih edilmektedir.  

Özel bir hastanede kürtaj operasyonu yaptırmayı düşünen bireyler, hastanenin doktoru ve tecrübeleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Neticede kürtaj son derece ciddi bir operasyondur. Özel hastanede kürtaj fiyatları, operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesine göre de farklılık göstermektedir. Ancak sırf fiyatı yüksek diye kaliteli bir doktor olduğu da düşünülüp derhal operasyona girilmemelidir. Fiyatları kadar doktorun tecrübesi, kullandığı ekipmanlar da incelenmelidir. İstanbul kürtaj fiyatları hastane inisiyatifine bağlı olarak belirlenmektedir.

İstanbul Devlet Hastanelerinde Kürtaj Fiyatları Nelerdir?

İstanbul devlet hastanelerinde kürtaj fiyatları nelerdir gelin hep beraber inceleyelim. Özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de kürtaj operasyonu sağlanmaktadır. İstenmeyen gebeliği sonlandırmayı düşünen bireyler, soluğu hastanelerde almaktadır. Özel hastanelere para verme gücü bulunmayan bireyler, devlet hastanesi ile kürtaj operasyonunu sağlamaktadır.

Devlet hastanesinde kürtaj yaptırmak isteyen çok sayıda birey bulunduğundan, randevu alarak devlet hastanesinde kürtaj yaptırılabilir. Aşırı bir yığılma dolayısı ile randevusuz devlet hastanelerinde kürtaj operasyonu yaptırabilmek mümkün değildir. Buna ek olarak devlet hastanelerinde kürtaj yaptırabilmek keyfi bir durum değildir. Bebeğin sağlığınız açısından bir tehdit oluşturması dahilinde devlet hastanelerinde kürtaj yaptırabilirsiniz. İstenmeyen gebelik sonucunda devlet hastanesinde kürtaj yaptırılamamaktadır ve kürtaj yaptırabilmeniz için bebeğin gelişim ile ilgili bir probleminin olması gerekiyor. Aksi taktirde devlet hastanesinde keyfi bir kürtaj operasyonu gerçekleştirebilmek mümkün değildir. İstenmeyen gebelik için özel hastanede kürtaj operasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel 2024 Kürtaj Fiyatları

İstanbul güncel 2024 kürtaj fiyatları bir hayli merak ediliyor. Her muayenehane ve özel hastanenin kendine has bir fiyat politikası bulunmaktadır. Birçok sebebe bağlı olarak kürtaj operasyon fiyatı belirlenmektedir. Hijyenik bir ortamda, son derece sağlıklı bir biçimde kürtaj operasyonu gerçekleştirmek gerekir. Kürtaj fiyatları bazı parametreler dahilinde belirlenmektedir. Değişen fiyatların temelinde yatan etmenler ilaç ve malzeme kullanımı, gebelik haftası, doktor tecrübesi vs.dir.

Kürtaj Neden Yapılır?

Kürtaj neden yapılır konusuna siz değerli okurlar için bir açıklık getirelim. Genel anlamda istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılan bir operasyonu olarak karşımıza çıkan kürtaj, birçok sağlık kuruluşunda yapılabilen bir operasyondur. Kürtaj denildi mi bebek aldırma konusu akla gelse de, bu tabir tam anlamı ile doğru değildir. Bebek aldırma işlemi kürtaj ismi ile anılıyor fakat bunla beraber kürtajın tam anlamı rahim temizlemedir.

Bir kadının rahim kısmında istenmeyen parçalar ile karşılaşılabilir. Bahsi geçen bu parçalar, bebeğin parçaları gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Burada önemli olan rahim temizliğinin sağlıklı bir biçimde yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye ters bir unsur yer aldığı vakit, risk var demektir. Bundan dolayı kürtaj yapılarak rahmin temizliği sağlanır.

Kürtaj denildiği vakit, birbirinden farklı durumların ön plana çıktığı söylenebilir. Kürtajın neden yapıldığını merak eden yüzlerce insan vardır. Siz değerli okurlar için kürtajın yapılma sebeplerini aşağıda listeledik. Yazımızı okumaya devam ederek, bu nedenleri yakından inceleyebilirsiniz.

  • İstenmeyen gebelik ile kürtaj operasyonu yapılır.
  • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmadığı zaman kürtaj operasyonu yapılır.
  • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği vakitlerde kürtaj yapılabilir.
  • Rahimde düşük sonrası bebeğin parçaları kaldı ise kürtaj yapılabilir.
  • Gebelik olmasa da kanamanın aşırı olduğu durumlarda rahim duvarlarında parçalasın kalması dahilinde yine kürtaj yapılabilir.

Kürtaj Ne Zaman Yapılır?

Kürtaj yaptırmayı düşünen bireyler kürtaj ne zaman yapılır diye meraklanabilirler. Kürtajı yapacak olan doktorlar, hamileliğin kaç haftalık olduğunu anlamak adına, ultrason taraması işlemi yapar. Hamileliğin süresi ve uzunluğu son geçirdiğiniz adetin ilk gününden itibaren hesaplanmaya başlanır. Hamileliği sonlandırmanın en doğru zamanı gebeliğin 5-6 haftalarıdır. Bazı zamanlar hamile kadınların geç karar vermesi kürtaj sürecinin ne yazık ki uzamasına sebep olur. Ülkemizde yasal olarak 9-10 haftalık süreç sonrası kürtaj operasyonu yapılamamaktadır.

Hamilelik süresinin erken olması, annenin kürtaj sonrası kendini daha hızlı toparlamasını sağlar. 18 yaşı geçmiş olan kadınlar, kürtaj yaptırmak adına yasal anlamda 10 haftayı geçememiş olmalıdır. 18 yaşına erişememiş olan kadınlar ebeveynlerin imzası dahilinde kürtaj operasyonu geçirebilirler. 10 hafta ve üzeri durumlarda kürtaj operasyonunun gerçekleştirilebilmesi ülkemizde yasal değildir. Bu duruma uymayan bireylere cezai ve hukuki işlemin uygulandığını söylemek yanlış olmayacak. Fakat bebekte bir sakatlık var ise gebeliğin sonlandırılması durumunda herhangi bir cezai ve hukuki sonuç uygulanamaz. Sakat bebekler içinde kürtaj haftası 26 haftaya kadar sürebilir. Sakat bebekler için kürtaj operasyonunun uygulanabilmesi adına özel bir raporun var olması gerekiyor.

Kürtajı Kimler Yaptırabilir?

Kürtajı kimler yaptırabilir, gelin hep beraber inceleyelim. Eskisi kadar rahat olmasa da günümüzde de kürtaj operasyonu yaptırılabilmektedir. Kürtaj yaptırabilmek için evli olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Devlet hastanelerinde olmasa da özel hastanelerde evli olmasanız da kürtaj yaptırabilirsiniz. 10 hafta geçmeden kürtaj yaptırabilmeniz mümkündür. Kürtaj operasyonu için 18 yaşından büyük olma zorunluluğu bulunur. 18 yaşından küçük bireyler ailelerinin bilgisi ve imzası dahilinde kürtaj olabilir. Devlet hastanelerinde yalnızca bebek ya da annenin sağlığını olumsuz etkileyen bir durum var ise kürtaj yapılır. Fakat özel hastanelerde istenmeyen gebelik için de kürtaj yaptırılabilir. Drnazlikorkmaz.com bu noktada kürtaj yaptırmak isteyenler için son derece doğru bir adres olacaktır.

Hizmetlerimiz

Copyright © Telif Hakkı 2022 Tüm Hakları Saklıdır. | Turkuvazsoft SEO Hizmeti

Telefon Whatsapp Randevu Online Görüşme
Whatsapp Telefon