Randevu ve bilgi için haftanın her günü 09:00 - 22:00
Saatleri arasında +90 506 705 37 96 numaralı sabit hattan bizi arayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Ülkemizin hemen her ilinde uygulanan bu operasyon, son dönemlerde bir hayli yaygınlık kazanmıştır. Kızlık zarı dikiminde tecrübeli bir doktor, gizlilik ve hijyenik parametrelerine uygun bir biçimde kızlık zarı dikimi operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi, geçici ve kalıcı olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Kalıcı kızlık zarı ilk cinsel ilişki deneyimine kadar kalıcılığını korumuş olan kızlık zarı dikimi tekniği olarak ön plana çıkar. Geçici kızlık zarı dikimi genel olarak beş ve yedi gün için yapılır ve operasyondan bir hafta sonda kızlık zarı eski haline döner.

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2024 senesinde de her yıl olduğu gibi artış göstermiştir. Kızlık zarı operasyonu yaptırmayı düşünen bireyler, bu operasyonun fiyatını merak etmektedir. Kızlık zarı dikimi ağrısız bir işlem olması ile dikkat çekiyor. Kalıcı kızlık zarı dikimi zarın durumuna göre, 25 dakika kadar sürebilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile beraber vajina daraltma ameliyatının da yapılabileceğini söylemek yanlış olmayacak. Geçici kızlık zarı dikiminin 10 dakika kadar sürdüğü bilinen gerçekler arasındadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra yirmi sene de geçmiş olsa, ilk cinsel ilişki deneyiminizde yine aynı kanama olur. Yani kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonundan %100 etki alacağınızı söylemek yanlış olmayacak.

Son derece basit bir operasyon olan kızlık zarı dikiminizi tecrübeli bir doktorun yapıyor olması faydalı olacaktır. Yarım saat gibi bir sürede gerçekleştirilebilmektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 senesinde muayenehaneten kliğine birçok sebebe bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyat aralığı geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi arasında da farklılık göstermektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi operasyonuna göre daha pahalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi nedir konusuna siz değerli okurlar için bir açıklık getirmek isteriz. Evlilik ile sonuçlanmayan ilişkilerde, bakireliğini yitiren kadınlar, ilerleyen süreçte herhangi bir sorun yaşamamak adına kızlık zarı dikimi operasyonuna başvururlar. Kızlık zarı dikimi operasyonu son dönemlerde bir hayli yaygınlık kazanmıştır. Kızlık zarı dikimi genel olarak bekaretini kaybetmiş olan kadınların, yeniden ilişkiye girdikten sonra kanama geçirmesi adına yapılan bir operasyon olarak karşımıza çıkar.

Son dönemlerde bir hayli yaygınlık kazanan kızlık zarı dikimi, birçok kadının daha önce bekaretini kaybetmiş olduğunu hissettirmez. Kızlık zarı dikimi operasyonu, ilişki esnasında hissedilmez. Evlilik ile sonuçlanmamış cinsel ilişki yaşayan kadınlar, kızlık zarı dikimi hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Birçok sağlık kuruluşu kızlık zarı dikimi operasyonu sağlamaktadır. 

Bozulmuş bir kızlık zarının birkaç farklı teknik dahilinde cerrahi sütür ile dikilmesi kızlık zarı dikimi operasyonu olarak isimlendirilir. İşlem iki şekilde yapılmaktadır. Geçici kızlık zarı operasyonu ve kalıcı kızlık zarı operasyonu. Bu operasyon çeşitleri, yaşanılan duruma göre tercih edilmektedir. İki operasyon arasında hem uygulama vakit farklılığı hem de ücret farklılığı vardır. Kalıcı kızlık zarı dikimi iki biçimde uygulanır. Kızlık zarı bozulmuş fakat yeterli boyut ve sayıda canlı kızlık zarı dokusu mevcut ise direkt dikim yapılır ve bozulmuş olan zar onarılabilir. Fakat yeterli kalıntı kalmadığı vakit flep yöntemi uygulanır. Yani kızlık zarı vajina iç duvarı kaldıran canlı doku ile daha uzun bir işlem uygulanır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılır?

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır sorusunun yanıtı da bir hayli merak ediliyor. Kızlık zarı dikiminin yaptırılacağı en doğru vakti biliyor olmalısınız. Evlilik sürecinize göre en uygun vakti tercih edebilirsiniz. Eğer düğün veya ilişki tarihinize bir aydan az süre kaldıysa, geçici kızlık zarı dikimi yaptırmanız daha mantıklı olacaktır. Geçici kızlık zarı dikimini, düğününüze bir hafta kala yapabilirsiniz. Bir aydan uzun süre varsa ya da evlilik planlarınızı hayata geçirmenize daha süre var ise kalıcı kızlık zarı dikimi de yaptırabilirsiniz. Kalıcı kızlık zarı dikimi, adet olmadığınız bir vakte denk getirilmelidir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi, bekaret ya da kızlık muayenesi ve hymen muayenesi adı altında, birçok insan kızlık zarı hakkında bilgi sahibi olur. Jinekolojik masada ve kadın doğum uzmanlarınca sağlanan bu muayene, son dönemlerde bir hayli yaygınlık kazanmıştır. Kızlık zarı muayenesinde hasta yaşadığı olayın kızlık zarı üzerindeki etkiler hakkında bilgi sahibi olur. Bu etkilerin ne boyutta olduğu ve kızlık zarının bozulup bozulmadığı hakkında detaylar, uzman doktor tarafından bildirilir. Kızlık zarı muayenesi, kadın doğum uzmanının muayene yaptıran hastanın iç dudaklarını yanlara çekerek gözle değerlendirmesi ile gerçekleşir. Bu operasyonda hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikimi yöntemleri bir hayli araştırılmaktadır. Yapay bir kızlık zarının dikildiği bu operasyonda, çok fazla ağrı olmaz. Uygulanan bu operasyon ile beraber ilk cinsel ilişki esnasında kanama meydana gelir. Kızlık zarı dikimi operasyonunu çift olarak yaptıran kimseler de vardır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yarım saat kadar sürerken, geçici kızlık zarı dikimi yaklaşık on dakika kadar sürer.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Ne Zaman İlişkiye Girilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ne zaman ilişkiye girilir sorusu hakkında bir hayli araştırma yapılıyor. Kalıcı kızlık zarı dikimi ardından doku iyileşmesi büyük önem taşır. Bu iyileşme süresi yaklaşık altı ile sekiz haftayı bulabilir. Bundan dolayı kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ilk iki ay kadar ilişkiye girilmemesi çok büyük bir önem taşır. İyileşme sürecini esnasında ilişkiye girilirse, kızlık zarındaki doku sıkılığı tamamlanamadığından beklenilen sonuç elde edilemez. Yani kanamanın yaşanması durumu söz konusu olmaz. İki ay içerisinde düğün da ya da cinsel ilişki planı olan bireylerin geçici kızlık dikimi operasyonu yaptırmaları daha doğru olacak.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra İlişkide Acı Olur mu?

Kızlık zarı dikiminden sonra ilişkide acı olur mu konusu da yine en merak edilen konuların başında gelir. Kızlık zarı dikimi operasyonu sonrası dokuda ufak açılmalar ve yırtılmalar yaşanacağından, biraz ağrı ve sızı hissedilebilir. Bu ağrının büyük olması söz konusu değildir. Kızlık zarı dikimi esnasında uygulanan daraltma ve açıklığın derecesi, ağrı miktarına etki eder. Buna ek olarak kişinin ağrı eşiğinin düşük olması da ağrının daha fazla hissedilmesini sağlayabilir.

Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir?

Kızlık zarı çeşitleri çok delikli, halka şeklinde, köprülü ve deliksiz olarak ön plana çıkar. Genel olarak toplumda görülen kızlık zarı çeşitleri kızlık zarının kolay bozulması ya da zor bozulmaması gibi durumlar ile ön plana çıkar. Daha çok halka şeklinde olan kızlık zarı görülür. Deliksiz kızlık zarı ilk adet görülmesi ile beraber şiddetli bir ağrıya neden olur. Bozulmuş kızlık zarı, kızlık zarı dikimi operasyonu ile onarılabilir. Bu operasyon son dönemlerde büyük bir yaygınlık kazanmıştır.

Hizmetlerimiz

Copyright © Telif Hakkı 2022 Tüm Hakları Saklıdır. | Turkuvazsoft SEO Hizmeti

Telefon Whatsapp Randevu Online Görüşme
Whatsapp Telefon