tr en
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Nazlı Oral Korkmaz

Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik, kadınların genital bölgesinde zaman içinde oluşan yaş ilerlemesi ve doğum gibi faktörlerin etkisiyle ya da bu faktörlerden bağımsız olarak kadınların estetik algısına göre güzel ve çekici görünmeyebilir. Genetik nedenler ya da doğum esnasında oluşan deformasyonlardan dolayı vajinanın genişlmesi söz konusudur. Normal doğum esnasında yapılan ‘epizyotomi’ isimli kesi işlemi de vajinanın görüntüsünü bozabiliyor. Tüm bunların estetik kaygısının yanı sıra ciddi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Aynı zamanda vajinanın elastik yapısını kaybetmesi sonucu cinsel ilişkiden zevk alamama gibi sorunlar baş gösterebilir. Bu Ameliyatı ile tüm bu sorunların önüne geçebilmek mümkündür.

Vajina genişliği nedeniyle hem cinsel hayatlarında hem de kişisel bakım ve hijyen konusunda sorun yaşayan kadınların büyük bir çoğunluğu ilk aşamada doğru bilgi alacak bir kaynağa ulaşmada güçlükler yaşadığını ve utandıkları için operasyonu ertelediklerini belirtiyorlar. Utanmaya gerek yok! En az erkek cinselliği kadar kadın cinselliği de önemlidir.

Genital Estetik ameliyatı sayesinde daha mutlu kadınlar ve daha mutlu çiftler yaratmak mümkün; hem de acısız ağrısız kısa sürecek bir ameliyat ile !

Genital Estetik Ameliyatından Kimler Yararlanmalı?

Kadın cinselliği en az erkek cinselliği kadar önemlidir. Genital Estetik (Vajinoplasti) Ameliyatı olup olmama konusunda kararsızsanız sizlere bu operasyondan yararlanmanıza ihtiyacınız olup olmadığını anlamanızı sağlayacak durumlar paylaşacağız.

  • Vajinanın elastikiyetini kaybetmesinden dolayı cinsel isteksizlik, zevk alamama gibi durumlar söz konusu ise,
  • Genital bölgenizin görüntüsü sebebiyle partnerinizle cinsel hayatınız olumsuz etkileniyorsa,
  • Genital bölgenizi estetik bulmamanızdan dolayı cinsel ilişki sırasında bu durumdan dolayı utanıyor ya da çekiniyorsanız,
  • Genital bölgenizin estetik görünümü ya da cinsel ilişkiden zevk alamama nedeniyle cinsellikten uzaklaşıyor ya da karşı cinsle ilişkinizi çıkmaza sokuyorsanız,
  • Genital bölgenizin estetik ve çekici bir görünüm elde etmesini istiyorsanız

Eğer genital bölgenizin görünümü ya da fonksiyonel olarak işlevini yitirmesi nedeniyle siz de bu bulguları gözlemliyorsanız kliniğimizi arayarak bizden randevu alabilir ve operasyon süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cinsel Haz Geri Kazanılıyor!

Vajeniyi bir silindir gibi düşündüğümüzde, altta ki üçte birlik kısmı cinsel birleşme esnasında teması sağladığı için hem kadının hem de erkeğin cinsel zevkinden sorumlu olan bölge; ayrıca bu bölgede adını sürekli duyduğumuz ‘G noktası’ bulunuyor ki bu klitoris kadar güçlü cinsel haz noktası. Vajinanın bu kısmına yapılacak olan daraltma işlemi olan vajinoplasti, aslında yeniden yapılandırıcı bir işlem. Tamıyla eriyebilen dikişler ile yapılan, kas ve yumuşak dokuları orijinal yerlerine yeniden taşıyan bu operasyon ile vajina girişini daraltırken, karın bölgesinden alınan yağ dokusu ile geri kalan bölgede daralma sağlanıyor. Yağ enjeksiyonu, yağ dokusunun taşıdığı kök hücreleri de bu bölgeye aktardığı için vajina dokusunda tam anlamıyla bir yenilenme sağlıyor.

Genital Estetik ameliyatları dış genital bölge estetiği anlamına gelen ‘Labioplasti’ ile birleştirilince her açıdan sağlığa kavuşulmasını sağlıyor. Labioplasti’de iç dudaklar küçültülüp şekillendirilebiliyor ve vajina ameliyatı ile kombine olarak yapılabiliyor. Büyük iç dudaklardan dolayı sıklıkla idrar yolu enfeksiyonu geçiren, genital hijyenini tam olarak sağlayamayan hem de estetik açıdan iyileşme sağlamayı amaçlayan kadınlar pratik bir yöntemle sağlığını geri kazanabiliyor.

Genital Estetik Ameliyatlarında İz ve Dikiş Yok!

Genital estetik ameliyatı sonrası bakımı da oldukça kolay olan bu ameliyat sonrasında pansuman ve dikiş alınmasına gerek olmuyor. Sadece ilaç ve temel genital temizlik yeterli. Hem vajinoplasti hem dış genital estetiği sonrası görünebilir iz kalmıyor. Enjekte edilen yağ dokusu göbek deliğine açılan görülebilecek bir iz bırakmayan 2 milimetre boyunda bir kesi işlemi ile alınıyor.

Genital Estetik İşlemine Nasıl Karar Verilir?

Kadınlar daha çok doğum gibi etmenlere bağlı olarak, genital bölgede bir takım sorunlar görülebilir. Genital bölgede genişleme veya  estetik açıdan hoş olmayan görünümler ortaya çıkmaktadır. Elbette bu gibi durumlar karşısında bir takım çeşitli sağlık sorunları da görülebilir. Daha çok doğum esnasında ortaya çıkan yırtılmalar veya kesilerden dolayı, genital bölge eski formunu kaybetmektedir. Bu da başta idrar kaçırma veya estetik olamayan çeşitli görünümlerin ortaya çıkmasına neden olur. Kadınları hem fiziksel olarak etkileyen hem de psikolojik olarak etkileyen genital bölge sorunları için bir takım estetik ameliyatlar yapılmaktadır. Elbette estetik operasyonlardan önce ilgili bölgeye muayene işlemeleri yapılmaktadır. Muayene sonrası ise kadınların ihtiyaçlarına yönelik ameliyatlar yapılmaktadır.

Genital estetik yaptırmak isteyen kişilerin ilk etapta muayene olması gerekir. Daha sonra ise estesik operasyona karar verilmektedir. Ama kadınların pek çoğu cinsel ilişki sırasında duyduğu rahatsızlıklar nedeni ile  genital bölge estetik ameliyatına karar vermektedir. Öte yandan sık idrar kaçırma gibi durumlar karşısında kendini huzursuz  hisseden kadınlar da genital bölge estetiği yaptırmaya karar vermektedir.

Genital Estetik  Nasıl Yapılır?

Genital estetik olmak için karar veren kişilerin en çok merak ettiği soruların başında hiç kuşkusuz, genital estetik nasıl yapılır? Sorusu gelmektedir. Genital estetik daha çok o bölgenin  daraltılması için yapılmaktadır. Herkes için farklı işlem uygulansa da esasen lokal anestezi veya bölgesel anestezi ile yapılan bir cerrahi işlemdir.  Yani kadınlar hangi seçenekte genital estetik yaptırmak isterlerse bu yönde bir tercihte bulunabilirler.

İşlem Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer?

Genital bölge estetiği de tıpkı diğer cerrahi işlemler gibi anestezi ile yapılan bir estetik türüdür. Açılan kesiler bölgedeki sinirlerin yıpranmasına neden olabilir. Ayrıca bir süre boyunca şişlikler ve morluklar da kaçınılmaz olabilir. İyileşme süreci yaklaşık üç gün sürebilir. Ama bu süreç içinde tamamen yatmak zorunda değilsiniz.  Morluklar ve şişlikler zamanla kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Tedavi sürecinin uzamaması adına bölgenin kuru ve hijyenik olmasına dikkat etmeniz son derece önemli konuların başında gelmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Op. Dr. Nazlı Oral Korkmaz

Sitemizde bulunan yazıların hepsi bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde bulunan yazıları evde denemeyiniz. Aksi halde bu yöntemlerden doğacak sonuçlardan hiçbir şekilde site yönetimi sorumlu değildir.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 17:30
Cumartesi: 09:00 - 15:00
Pazar: Kapalı

Takip Edin!

  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Copyright © 2021 All Right Reserved. Powered By TurkuvazSoft